10 Yıla yakın tecrübemizle sizlere teknolojik yenilikleri uygun fiyatlara sunmayı amaçlıyoruz.

İLETİŞİM
Kablosuz

Kablosuz Ağ Şifremi Nasıl Değiştirebilirim ?

Çoğu kişi kablosuz ağ parolasının güçlü olmasını önemsemez, kolay hatırlayabileceği  sadece harf veya rakamdan oluşan bir şifre belirler. Ancak her şifreniz gibi kablosuz ağ şifrenizde önemlidir ve kırılması durumunda hat sahibini ciddi sıkıntılara sokabilir. Eğer kablosuz ağ şifrenizi kolay kırılabilir bir şifre olarak belirlerseniz sanal korsanlar tarafından ağınıza sızılabilir ve bir çok siber suç işlenebilir. Bu durumda eylem sizin ağınız kullanılarak gerçekleştiği için sorumlusu siz olursunuz.

Güvenliğiniz İçin Neler Yapabilirsiniz

Kırılamaz bir parola oluşturma yöntemleri şunlardır: İlk olarak uzun tutun: en az 8 karakter, tercihen daha uzun. İkincisi, karakterlerin iyi bir karışımını kullanın. Güçlü bir parola çeşitlilik içerir: büyük ve küçük harfler, sayılar, özel semboller. Bunlar parolanın tahmin edilebilirliğini azaltır, dolayısıyla kırmayı zorlaştırır. Üçüncüsü, akılda kalıcı bir parola seçin. 12345-portakali-soydum-basucuma-koydum gibi samimi bir parola ve Y]G9gWJ48zYkFBc@{nKw!’q gibi korkunç bir kombinasyon benzer kuvvettedir ancak ikinci parolayı hatırlama olasılığınız düşüktür. Eğer nasıl yapılacağını bilemiyorsanız aşağıdaki linklerden yardım alabilirsiniz.
Kablosuz ağ şifre değişimi her markada farklı olduğu için elinizde bulunan marka modelin, arama motorlarında sonuna “şifre değiştirme” yazarak aratabilir ve daha çok sonuca ulaşabilirsiniz. Örn: “Zyxel VMG 1312 B10D Şifre Değiştirme”
 
Modem Kurulumu ve Şifre Ayarları Sayfamıza Göz Atabilirsiniz
Ağ şifresini değiştirdikten sonra kayıtlı olan ağlardan ağınızı kaldırıp (ağı unut veya ağı kaldır) tekrar yeni şifre ile sinyale bağlanmanız gerekir.
Skip to content