554 254 86 29
internet hızınızı test ettiniz mi? Şimdi Test ET!important

Siz Sormadan Biz Söyleyelim

Kötü Hava Şartlarından Etkilenir Mi?

Accordion image

Hayır.Gönderilen ve alınan sinyaller 5Ghz frekans aralığında çalışır ve olumsuz hava şartlarından etkilenmezler. Ancak yıldırım tehlikesine karşı şimşekli havalarda cihazlarınızın fişlerini çekmelisiniz. Hiç bir üretici doğa şartlarından kaynaklanan arızalara garanti vermez.

Süpriz Fatura Öder Miyim ?

Accordion image

Hayır.Ön ödemeli sistem olduğu için kullanacağınız tarifenin ücretini önden ödemiş olursunuz ve 30 gün boyunca ödemesini yapmış olduğunuz tarifeyi kullanırsınız. Böylelikle süpriz faturalarla karşılaşmazsınız

Ön Ödemeli Sistem, Öde-Kullan Nedir ?

Accordion image

Hizmetinden faydalanmak istediğiniz tarifenin ücretini önce ödeyip ondan sonra kullanmaya başlarsınız. Kiraladığınız bir yerin kirasını ödeyip daha sonra yerleşmek gibi veya kontörlü telefon sistemleri gibi düşünebilirsiniz.

Tarifelerde AKN, AKK, Kota, GB Limit Var Mı?

Accordion image

Hayır.Hiç bir tarifemizde AKK/AKN/KOTA/GB LİMİTİ gibi şeyler kesinlikle yoktur. Tarifelerimizdeki tek fark birim saniyede ulaşılan hız değerleridir. Tarife farkları internet bağlantısının hızına göre belirlenmiştir.

Faturamı Nereden Alabilirim ?

Online işlem merkezimizden faturalarınızı görüntüleyebilir ayrıca satış ofisimizden her ay adınıza düzenli olarak fatura tahsil edilir, bu faturaları satış ofisimize gelerek alabilirsiniz.

Ödemeleri Nasıl Yapabilirim ?

Ödemelerinizi satış ofisimize gelerek veya Online işlem merkezimizden veya sizlere vermiş olduğumuz hesap / iban numarasına açıklama kısmında kullanıcı adınızı belirterek havale/ eft yapabilirsiniz.

Tarifemi Dondurabilir Miyim ?

Tüm tarifelerimiz öde kullan sistemi olduğu için süreniz bittiğinde ödeme yapmadığınız takdirde internet bağlantınız otomatik olarak askıya alınmış olur, siz ödeme yapana kadar askıda bekler. Ne zaman ödeme yaparsanız o zaman bağlantınız aktive olur.Bunun için ekstra dondurma talebi ya da herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Askıda kalma süresinin bir sınırı yoktur dilediğiniz zaman internetinizi açtırabilir veya askıda bekletebilirsiniz.

Tarife Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim ?

Online işlem merkezimizden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Adınıza tahsil edilmiş faturada tarife isminiz yazmaktadır. Tarifeler internet bağlantınızın hızına göre isimlendirilmiştir. Ayrıca sitemizin sağ üst köşesinde bulunan “Şimdi Test Et” butonuna tıklayarak internet hızınızı test edebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek de tarife hızınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bağlantımda Sorun Olduğunu Düşünüyorum. Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle tüm elektronik cihazlar gibi bizim kullandığımız cihazlarda uzun süreli çalışmalarda tutarsızlık gösterebilirler. Her elektrnoik cihazın arada bir elektriğini kesip dinlendirmek faydanızadır. Bu gibi durumlarda kurmuş olduğumuz iki adet cihazın (Router ve Alıcı) fişlerini elektrik prizinden çekerek gücünü kesiniz ve 5 dakika bekleyiniz. Geri takıp internet bağlantınızı kontrol ediniz. Sorunun devam ettiğini düşünüyorsanız bizimle irtibata geçiniz. Kesinlikle Router ayarları ile oynamayınız fabrika ayarlarına dönmeyiniz(Resetlemeyiniz). Aksi halde bağlantınızı tamamen kaybedebilir ve Router’ı tekrar yapılandırmak gerekir.

Bağlantım Yok. Sebebi Ne Olabilir ?

Tarifenizin süresi sona ermiş olabilir.
Alıcı ve Router kabloları yanlış takılmış olabilir. Router üzerindeki dünya simgesinin ışığının yandığından emin olun.
Router veya alıcının fişi takılı olmayabilir. İnternet erişimi için iki cihazında fişinin takılı olduğuna emin olun.
Router resetlenmiş olabilir. Sinyal isminiz “Webas-Soyadınız” şeklinde olduğundan emin olun.
Kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz. Alıcıdan gelen kablonun Routerdaki mavi porta takılı olduğundan emin olun.
Alıcıyı besleyen adaptör çıkmış olabilir. Alıcıdan gelen kablonun POE aparatına ve POE aparatının bir ucununda adaptöre takılı olduğundan emin olun.
Evinizde bulunan cihazlarda sorun olabilir. Alıcıdan gelen kabloyu Router’ın mavi portundan sökün ve bilgisayarınıza takarak internet bağlantınızı tekrar kontrol edin.
Cep telefonlarınızda Zombie/Android virüsü olabilir. Alıcıdan gelen kabloyu direk bilgisayarınıza taktığınızda internet erişimi sağlıyor fakat cep telefonu / tablet gibi android işletim sistemine sahip cihazlarda sorun yaşıyorsanız bu cihazların fabrika ayarlarına döneyi deneyin.
Bilgisayarınızın veya kablosuz cihazlarınızın ip ayarlarını otomatik aldığından emin olun. Elle verilen IP var ise otomatik olarak (DHCP) değiştirin.
Tüm kontrollerinizde internet bağlantınıza hala erişemediyseniz bizimle irtibata geçin…

Kablolar Söktüm. Geri Nasıl Takmalıyım ?

Bilgi merkezinde yayınlamış olduğumuz konuyu inceleyebilirsiniz. Sökülen Kabloların Takılması

Nasıl Hız Testi Yaparım ?

Buraya tıklayıp açılan sayfada “GO” yada “Begin Test” butonuna tıklayarak hız ölçümü yapabilirsiniz. Doğru sonucu almak için; tüm internet bağlantınızı kapatınız. Router’ın mavi portundan kabloyu söküp bilgisayarınızın ethernet portuna takınız ve hız testini öyle yapınız.

Hızım Tarifemin Altında Geliyor. Neden ?

Hız testi yaparken internet bağlantınızın kullanılmadığından emin olun.
İnternete kablosuz olarak erişiyor ve bu şekilde hız testi yapıyorsanız kablosuz ağınıza bağlı diğer cihazlar o an interneti kullanıyor olabilir.
Hız testi yaptığınız cihazda Windows güncelleştirmesi olmadığından emin olun.
Tüm kablosuz ağların wi-fi özelliğinin kapalı olduğundan emin olun. Ayrıca wi-fi şifrenizi üçüncü şahıslarla paylaşmadığınızdan emin olun. En sağlıklı sonuç için alıcıdan gelen kabloyu bilgisayarınıza takarak testi öyle yapınız.

Kablosuz Ağ Şifremi Nasıl Değiştirebilirim ?

Buradan videolu anlatımını izleyebilirsiniz
Kablosuz ağınıza bağlanın
Herhangi bir tarayıcı açın (Google Chrome / İnternet Explorer)
Adres çubuğuna 192.168.0.1 yazın ve Enter’a basın (Bu adres router/modeme göre farklılık gösterebilir)
Açılan sayfada Kullanıcı Adı ve Şifre kutucuklarına “admin” yazın ve login’e basın (Tırnaklar olmadan)
Sol menüden “Wireless” linkine basın. Açılan menüden “Wireless Security” linkine basın
Açılan sayfada “Wireless Password” kısmına en az 8 hane olacak şeklinde yeni şifrenizi yazın
Sayfanın en altındaki “Save” butonuna tıklayıp yaptığınız değişiklikleri kaydedin
Şifreniz değişmiştir. Yeni şifreyi cihazlarınıza girmek için cihazlarınızdan “Ağı Unut” demeyi unutmayın
Ağı unut dedikten sonra tekrar kablosuz ağınıza bağlan diyin ve yeni şifrenizi girerek bağlanın…

Sistemde Arızalar, Kopmalar vb. Sıkıntılar Yaşanıyor Mu ?

Elbetteki her sistemde olduğu gibi bizim sistemimizde de bazı anlık problemler yaşanabilir. Bu problemler gerek müşteri kaynaklı gerek bizden kaynaklı gerekse çevre şartları ve doğa olaylarından kaynaklı olabilmektedir. Müşteri kaynaklı problemlerle direkt kendimiz ilgilenmekteyiz ve en kısa sürede sorunu ortadan kaldırmaktayız. Bizden kaynaklı problemlerde veya çevre şartlarından dolayı yaşanan problemlerde keza sorunu en kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. Böyle durumlarda siz değerli müşterilerimiz mağdur etmemek için gün takviyesi yaparak hesap bitim tarihlerinizi uzatmaktayız.

Tarifelerin Süresi Kaç Gün ?

Tüm tarifelerimiz 30(otuz) günlüktür. Gününüzün bitmesine 2(iki) gün kala size SMS ile hatırlatma yapılır. Ödeme yapmak için gününüzün bitmesini beklemek zorunda değilsiniz. Gününüz dolmadan da ödeme yapabilir ve ödemeden dolayı bağlantınız kesilmeden devam edebilirsiniz. Ödemeleri hesap bitim tarihinden önce yapmanız sürenizin kısalmasına sebep olmaz.
Örn; Gününüzün dolmasına 5(beş) gün kala ödeme yapmışsanız 5(beş) günün üzerine 30(otuz) gün daha eklenir ve bir sonraki hesap bitim tarihiniz 35(otuzbeş) gün sonra olur.


Bir cevap yazın