10 Yıla yakın tecrübemizle sizlere teknolojik yenilikleri uygun fiyatlara sunmayı amaçlıyoruz.

İLETİŞİM
S.S.S

Merak Ettiğiniz
Sorular

Elektrik ve İnternet Olmadan Kamera Kurulur mu ?
Bir çok markanın solar ve sim kart ile çalışan kameraları mevcuttur. Kendine ait mini güneş paneli olan ve internet ihtiyacını da sim kart ile karşılayan bu kameralar sayesinde kurulacak meskende elektrik ve internet olmasa bile 7/24 güvenlik sağlanabilir.
Kurulacak Kamera Neye Göre Belirlenir ?

Kameranın kurulacağı meskende önce keşif yapılır. Meskenin durumuna göre;

*Kör nokta kalmayacak şekilde kamera miktarı belirlenir.

*Açıya göre kameraların sahip olacağı lens belirlenir.

*İç ortam veya dış ortam olmak üzere kamera kasa tipi belirlenir. (iç ortamlarda genellikle ekomonik olması sebebiyle plastik kasa kameralar tercih edilir)

*Kurulacak sistemin türüne(IP/AHD) karar verilir.

DVR Nedir ? Digital Video Recorder
DVR'lar genellikle analog kameralardan, koaksiyel kablolar yoluyla görüntüleri alır. Bu kombinasyon daha uygun maliyetli ve kurulumu daha kolaydır. Uzaklık konusunda, analog kameralar ile kayıt cihazı arasındaki mesafe 300 metreden az olduğunda, video kalitesinde herhangi bir bozulma olmayacaktır.
NVR Nedir ? Network Video Recorder

IP kameralardan kablosuz veya kablolu ağ yoluyla  görüntüleri alır. En çok fiziksel güvenlik uygulamaları için kullanılır. NVR ve IP kameraların kombinasyonundan oluşan bir kamera sistemi nispeten pahalıdır, buna rağmen DVR ve analog kameralar ile kıyaslandığında ileriye yönelik çözümler ve üstün video netliği sunar. Bazı IP kameralar netlik olarak 5 megapikselden fazlasını sunar. Mesafeler bir sorun değildir ve IP kameralar bir ağ üzerinden erişilebilir olduğu sürece istenilen her yere yerleştirilebilir.

HVR Nedir ? Hybrid Video Recorder
HVR'lar IP ve analog kameraların ikisini de barındırır. IP kameralardan, bir ethernet ağı üzerinden Cat5 ya da Cat6 yolu ile görüntüleri alır. Bunun yanı sıra analog kameralardan da koaksiyel kablolar yoluyla görüntüleri alır. Çoğunlukla fiziksel güvenlik uygulamaları için kullanılır. Bu seçenek, var olan analog kameraların yeniden kullanılarak sistemlerin birleştirilmesi ve gelecekte IP güvenlik kamera sisteminin geliştirilmesi için iyi bir seçimdir.
Hangi Lens Hangi Açıyı Görür ?

Standart güvenlik kameralarında genellikle 2.8mm, 3.6mm ve 4mm lensler kullanılır. Bu değerlerin kameranın görüş açısı olarak karşılıkları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

2.1 mm1/3150 Derece
2.5 mm1/3130  Derece
2.8 mm1/3115  Derece
3.6 mm1/396  Derece
4     mm1/378  Derece
6     mm1/353  Derece
8     mm1/340  Derece
12   mm1/323  Derece
16   mm1/317  Derece
3,5-8mm Varifocal1/396  Derece    – 45  Derece
6-15 mm Varifocal1/354  Derece    -23  Derece
Mesaj atın

Aradığınız Cevabı Bulamadıysanız


    Skip to content